Efektywne ogrzewanie z pomocą natury.

Pompy ciepła Logatherm WLW zapewniają efektywne ogrzewanie poprzez wykorzystanie naturalnego źródła energii: ciepła z naszego otoczenia. Wysoka efektywność i nowoczesny wygląd to główne zalety nowych pomp ciepła marki Buderus.

Pompa ciepła Logatherm WLW przekształcają ciepło zgromadzone w powietrzu na zewnątrz domu w ciepło wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń i przygotowania c.w.u. Urządzenie jest w stanie pokryć całe zapotrzebowanie na energię cieplną nawet przy temperaturze do – 20°C. Nowe pompy ciepła Buderus dostępne są w wersjach z mocą wyjściową 6, 8, 11 i 14 kW dlatego doskonale sprawdzają się w nowym lub modernizowanym domu lub niewielkim budynku wielorodzinnym. W lecie można je także wykorzystać do chłodzenia.

Pompy Logatherm WLW osiągają efektywność cieplną COP powyżej 4,0 (przy A2/W35) co oznacza, że jest to rozwiązanie niezwykle oszczędne. Urządzenia wyposażono w sprawdzony system sterowania Logamatic EMS Plus i moduł programowania Logamatic HMC300, dzięki czemu mają możliwość współpracy z internetem. Pompą można więc sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfonie lub tablecie.

Wiele opcji – idealne dopasowanie do potrzeb

Pompy ciepła Logatherm WLW składają się z modułu zewnętrznego oraz modułu wewnętrznego. Dostęp do obu elementów jest niezwykle łatwy, a ich instalacja – bardzo wygodna. Moduły zewnętrzny i wewnętrzny połączone są za pomocą przewodów instalacji wodnej.

Pompy ciepła Logatherm WLW można montować na wiele sposobów z użyciem różnych rozwiązań systemowych. Moduł wewnętrzny występuje w czterech wersjach: dwa kompaktowe rozwiązania typu „Tower” ze zintegrowanym zasobnikiem c.w.u. oraz dwa moduły do montażu naściennego.

Inteligentna regulacja energii

Pompy Logatherm WLW są też przygotowane do współpracy z instalacją fotowoltaiczną. Wybierając odpowiedni model możemy więc zapewnić sobie praktycznie bezkosztową obsługę systemu – prąd do pracy pompy może pochodzić z energii słonecznej.

Lekkie i kompaktowe

Dzięki nowej, kompaktowej konstrukcji ze specjalnego tworzywa EPP (pianki zbudowanej z cząstek na bazie polipropylenu nadającego się do recyklingu), moduł zewnętrzny pompy ciepła Logatherm WLW jest znacznie lżejszy niż w przypadku rozwiązań konwencjonalnych. Ułatwia to zarówno transport, jak i montaż.

Buderus oferuje wszystko, co potrzebne, aby w domu zagościło przyjemne ciepło a doskonale dopasowana i wydajnie sterowana instalacja grzewcza zapewnią pełen komfort.